Ciężarki na kostki a bieganie

Ciężarki na kostki mogą stanowić ciekawe urozmaicenie codziennego treningu. Poza tym, wymuszają na mięśniach cięższą pracę i bardziej je męczą, dzięki czemu trening będzie bardziej wymagający. Czy warto zainwestować w ciężarki na kostki, jeśli biegamy bądź maszerujemy?

Co dają ciężarki na kostki?

Ciężarki na kostki działają na takiej samej zasadzie, na jakiej działałoby trzymanie w rękach obciążenia (np. w postaci hantli). Im więcej ciężaru, tym bardziej męczący staje się trening. Ciężarki na kostki to, po prostu, wygodniejszy sposób na dodatkowe obciążenie, bo nie trzeba ich trzymać w rękach. Możemy więc biec bądź iść z bidonem na wodę i obciążeniem jednocześnie!

Ciężarki na kostki, a bieganie czy marsz

Ciężarki na kostki nie będą przeszkadzać w bieganiu czy maszerowaniu. Zapina się je na rzepy, więc nie będą się zsuwać i spadać. Sprawią jednak, że zmęczymy się bardziej. Ten sam półgodzinny bieg, który wykonujemy od lat, będzie znacznie bardziej intensywny. Ciężarki na rzepy to ciekawy sposób na urozmaicenie treningu i sprawienie, że w tym samym czasie osiągamy lepsze rezultaty i bardziej się męczymy. To dobra opcja dla osób, które nie mają dużo czasu, np. właśnie to pół godziny dziennie na marszobieg!

Sprawdzone ciężarki na kostki można znaleźć tutaj.